LT EN

I-asis Pagonijos festivalis (2010 m)

Vyko 2010 m.  gegužės mėn. 9 d. įvyko I-asis Lietuvos laipiojimo festivalis "PAGONIJA 2010".

Programoje: sportinio laipiojimo ("speed climbing") varžybos, savarankiškas laipiojimas ant Pagonijos uolos, seminaras "Kopimas su apatine sauga" (A.Kamandulis).

FESTIVALIO IDĖJA: Lietuvos laipiojimo sporto asociacija, vykdydama Europos Ekonominės Erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą projektą "Žmonių mokymai ir kvalifikacijos kėlimas laipiojimo ir kalnų sporto veikloje", atrinko 10 žmonių (Arūnas Kamandulis, Eglė Dambrauskaitė, Gediminas Jacikevičius, Inga Kupetytė, Julius Šveikauskas, Kęstutis Dringelis, Liubov Goroško, Matas Milius, Skirmantas Paukštys ir Vaiva Vyšniauskaitė). Viena iš dalyvavimo sąlygų - laipiojimo ir alpinizmo sporto populiarinimas Lietuvoje. 

Vienas iš dalyvių - EXPEDICIJA.LT vadovas S.Paukštys ir pasiūlė surengti festivalį. Visi projekto dalyviai su entuziazmu organizavom& dalyvavo, buvo pagaminti marškinėliai su LSSA atributika, sukurtas festivalio lipdukas, kaklajuostės.

2017 m. su laipiojimo ir alpinizmo veikla tiesiogiai & netiesiogiai susiję liko 4: I.Kupetytė, E.Dambrauskaitė, A.Kamandulis, S.Paukštys.